2016. március 20., vasárnap

KAKUSEI Országos Bajnokság 2016

2016.03.19-én rendeztük meg a KAKUSEI Országos Bajnokságot, melyet szervezőként is jegyez az egyesület.

A bajnokságra 17 csapat adta le a nevezését, 89 versenyszámban hirdettünk győztest. Összesen 248 versenyző mérte össze a tudását 1-3 versenyszámban, 390 nevezést leadva. Bajnokságunk szép lassan fejlődik, de eddig sikerült megőriznie a kellemes, baráti hangulatot. Ez nagyban köszönhető a bírói gárdának, és a KAKUSEI önkénteseinek, akik a felnőtt karatékákból, és segítő szülőkből állnak.Köszönjük szépen a kiváló munkát,amit nyújtott mindenki a versenyen emberilag és szakmailag egyaránt! Sajnos idén még az influenza is beleszólt a verseny szervezésébe, így nem csak nálunk, de a nevező csapatoknál is voltak változások. Reméljük, sikerült minden kérést, és észrevételt korrektül lekezelni.

Térjünk rá a versenyzőkre, hiszen nem csak szervező egyesület voltunk, hanem a KAKUSEI-es karatékák is megmérettették magukat. 30 versenyzőből 2 versenyző nem tudott eljönni, és van, aki előző nap szólt, hogy nem javult az állapota, nem fog tudni versenyezni. A 4 küzdőtér az edzőknek, sempaioknak is adott szervezési feladatokat, de sikerült a versenyzőkkel maradni mindenhol. Köszönöm a munkáját Fekete Csaba senseinek, Holdingerné Dulai Andreának, Balogh Annának, Debreczeni Gergelynek, és mindenkinek, aki hozzájárult valamilyen formában a gyerekek sikeres versenyzéséhez.  Nehéz volt, mert voltak olyan KAKUSEI-esek is, akiknek ez volt az első versenye, így nem tudta, hogy mi vár rá, de így is jól teljesítettek a versenyzők. Voltak korcsoportváltóink, ki jobban, ki kevésbé jól vette, hogy feljebb került. Sajnos, volt olyan is, aki kiesett, de neki is köszönjük a munkáját, hiszen becsületesen végigcsinálta, de ezúttal alulmaradt. Több esetben került össze KAKUSEI-es karatéka a döntőben, így az első és a második hely is mienk lehetett egy-egy versenyszámban. Összességében a KAKUSEI remek eredményeket ért el! Mindenkinek gratulálunk!

Külön megköszönöm a felkészítésben való segítségét Fekete Csaba senseinek, sok-sok munkánk volt abban, hogy ez a verseny ilyen jól sikerüljön.