2015. december 7., hétfő

Gankaku Kupa - Mikulás napi ajándék

2015. december 06.-n, a KERÉK Általános Iskola tornatermében került megrendezésre a III. Gankaku – Óbudai Kupa, meghívásos karate utánpótlás bajnokság.
Gankaku Kupa eddig 10 alkalommal került megrendezésre a Gankaku SE szervezésében. Egyesületünk, a KAKUSEI Kulturális, Szabadidő és Sportegyesület első alkalommal vett részt a versenyen, és igen pozitív benyomásokkal lett gazdagabb.
A kezdeti zavart, gyorsan rendezték a shiaik, és gördülékenyen ment a verseny. Sajnos nem lett kitéve, hogy melyik shiain, melyik korosztály versenyszáma várható, de ennek ellenére tudtunk alkalmazkodni a helyzethez. Ismét előfordult, hogy nem tudtunk valaki mögé beülni az edzői székbe, de ezt a kis versenyzőinknek is szokni kell, hogy nem tudunk egyszerre mindenhol ott lenni, mégis igyekszünk. :)
A családi versenyszámok után az egyéni versenyszámok következtek, először a kata versenyzsámok, majd a kumite versenyszámok. Sajnos nem volt övfokozat és súlycsoportbontás, így van, aki 32-es pókról kellett felmérkőzzön és a fehéröves friss versenyzőinknek is nehezebb volt a dobogóra kerülés. Ennek ellenére is jól szerepelt a csapatunk, a 12 fős versenyzői gárda 13 éremmel tért haza.