2015. november 15., vasárnap

MSKSZ Országos Bajnokság

33 éremmel jöttünk haza a Magyar Shotokan Karate Szövetség Országos Bajnokságáról

2015.11.14.-én a XXII. kerületbe mentünk BMTE Sportcsarnokába. A bajnokság meghívásos volt, így nagyon örültünk, hogy részt vehettünk ezen a viadalon is. Köszönjük a meghívást az MSKSZ-nek, shihan Kozma Erzsébetnek. Végül 17 versenyzővel érkeztünk. Csak ketten mondták le a szereplést.

A szépen felújított csarnokba öröm volt belépni, és versenyezni. A szervezés nagyon jó volt, a szülők a lelátón foglaltak helyet, nem zavartak a küzdőtéren. 3 shiai volt, de bennünket a sorosolás miatt "csak" kettő érintett. A két shiai között rohangáltunk, a versenyzőink egymás után kerültek sorra.

8-9 éves csapatkatásaink indítottak egy elsöprő győzelemmel, és a frissen összeállt (11, 14 éves ) csapatkatások pedig ezüstérmet hoztak el az első fordulókban.

Ez után folyamatosan következtek a korosztályok. A bírói kar összességében jól teljesített, nem álltak a shiaik. A főbíró Pudner Balázs volt, aki ismét kiválóan átfogta a bírók munkáját.

A verseny hangulata is nagyon jó volt. Mindenki saját korcsoportjába, övfokozatába és súlycsoportjába volt beosztva. 3 versenyzőnknek nem tudtak megfelelő ellenfelet sorsolni, a kis súlyú Várkonyi Álmosnak kellett nálánál nagyobb ellenféllel megküzdenie, Bene Katalin korcsoportjában nem volt megfelelő ellenfél, így kumite versenyszámban idősebbekkel kellett küzdelie, ami nagyon jól sikerült, és Fritz Flóra került nehéz helyzetbe, aki 4 napja 14 éves, és a 14 évesek között a 45 kg felettiek össze lettek vonva. Első fordulója 19 kg-mal nagyobb ellenféllel kezdődött, aki súlycsoportjában nagyon jó ellenfél, de a 49 kg-os versenyzőnknek túl nagy volt.

Bene Katalin és Fritz Flóra kata versenyszámban elért I. helye a fentiek miatt is nagyon értékes helyezés (!).

Hasonló korcsoportváltás volt Holdinger Lucánál is, aki októberben lépett át a 10-11 évesek közé. És edzésmunkáját dicsérve állíthatom, hogy egyre jobb teljesítményt nyújt mind edzésen, mind versenyen.

Szintén szólok pár szót a betegséggel küzdő Debreczeni Gergelyről, aki kis kora óta rendületlenül tagja a versenyzői szakosztálynak, és folyamatosan hozza az eredményeket.

A 6-7 és 8-9 éveseink között is van több figyelemre méltó versenyzőnk, akik szintén szépen teljesítenek mind a versenyen, mind az edzéseken!

Andris Márk
Polgár János és Badics Bence

Természetesen MINDEN versenyzőnk nagyon szépen szerepelt, büszkék vagyunk rájuk!