2015. április 27., hétfő

Vulkán Kupa - ismét jól szerepelt a csapat

2015.04.25-én Tatabányán voltunk a Vulkán Kupán. Egyesületünk ismét szépen szerepelt a valóban kezdő karatékákkal is.

A szervező az Éltes M. Általános iskola tornatermébe szervezte a Vulkán Kupát. Több féle versenyszámban lehetett indulni, mi az egyéni kata és kumite versenyszámokat választottuk ki, továbbra is a WKF rendszerre koncentrálva.

undefined

10 nevezőből 6 versenyző jött el a megmérettetésre. Sajnáljuk azokat, akik otthon maradtak, (pláne akik nem is értesítették az egyesületet (!)), hiszen fel voltak készítve a kis versenyzők, így várható volt a dobogós, vagy dobogó közeli eredmény. Ennek ellenére, nagyon büszke vagyok a kis csapatunkra. A tavaly még óvodás gyerekek fegyelmezetten várták, mikor kerülnek sorra, szépen együtt volt a csapat, és egymást segítették. Ez vonatkozik a szülőkre is, akik segítették Anna senpai-jal a munkánkat. Jó érzés így dolgozni.

undefined

Nem kis meglepetésünkre ismét sikerült egy versenyzőnek a technikai győzelmet bezsebelnie, ami azt jelenti, hogy időn belül megszerezte a 8 pontos különbséget, Tóth Antal első küzdelmét 11:2-es arányban nyerte meg. Nagyon szép katát mutatott be Badics Bence, aki vétett ugyan hibát formagyakorlatában, de látható a fejlődés, és ha kevésbé izgul, szinte biztos a győzelme. Mecsei Dominik és Bender Ádám határozottam, már-már rutinnal hozta el küzdelemben az arany érmet. Remek technikákat láthattunk, és a nagy hangzavar ellenére tudták követni az edzői utasításokat.

undefined

Összegezve: Nagyon jól érezte magát a csapat, igazán jól sikerült a verseny a KAKUSEI Karate Iskolának.